• WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

22.12.2023

20 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. Dzieci  zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku odwiedził nas Gwiazdor, który wręczył dzieciom upominki.

• FESTIWAL PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

22.12.2023

15.12.2023r. odbył się Festiwal Piosenki Światecznej, zorganizowany przez Radę Rodziców przy Przedszkolu Samorządowym imienia "Koziołka Matołka" w Wyszynach. Dzieci wraz z swoimi bliskimi zaprezentowały tańce oraz piosenki świąteczne. Utwory pełne były magii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Pomiędzy występami zatańczyły dzieci z odziałów przedszkolnych. Ten festiwal był nie tylko świetną zabawą, ale okazją do wspólnego świętowania.

Barwa dla naszych małych artystów.

• UROCZYSTE OTWARCIE SZOPKI BOŻONARODZENIOWEJ W WYSZYNACH

22.12.2023

W niedzielę 10 grudnia w Wyszynach odbyło się uroczyste otwarcie Szopki Bożonarodzeniowej. Po mszy św. proboszcz ks. Jacek Wachowski przywiózł Dzieciątko Jezus do szopki, a następnie wszyscy przeszli do sali w Domu Kultury, gdzie odbyło się spotkanie przedświąteczne.

Na wstępie wszystkich powitał sołtys Filip Krasnopolski między innymi:burmistrza Marcina Sokołowskiego, wiceburmistrza Piotr Jankowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Kina i dyrektor przedszkola Karolinę Sell.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą poprowadziła Agata Troczyńska. Wystąpiły dzieci z Przedszkola im. Koziołka Matołka z Wyszyn, grupa taneczna Krejzole z Domu Kultury i wokaliści z grupy Krystyny Świniarskiej i Jakuba Herforta.

Podczas spotkania dzieci otrzymały drobne upominki od Gwiazdora, a wszyscy kosztowali świątecznych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.

• Wizyta św. Mikołaja

„Mikołaj to taki święty co wszystkim dzieciom rozdaje prezenty.

Przychodzi do nas nocą, gdy na niebie gwiazdki migocą.

Ma brodę siwą i wąs kręcony, gruby brzuszek i płaszczyk czerwony.”

6 grudnia do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały  tego dnia. Z ogromną radością i szczerym zaangażowaniem przywitały miłego gościa, śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Oczywiście Mikołaj przywiózł ze sobą prezenty, które bardzo spodobały się dzieciom. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego magicznego spotkania.

• WIZYTA GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU

04.12.2023

4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika. Z tej okazji  gościliśmy w naszym przedszkolu emerytowanego górnika pana Eugeniusza. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w stroju galowym. Dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej,  odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Przedszkolaki chętnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści. W trakcie wizyty zadawały wiele pytań, na które gość chętnie odpowiadał.

Na zakończenie dzieci i panie serdecznie podziękowały panu górnikowi za miłe spotkanie.

01.12.2023

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.