• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023

20.11.2023

Dnia 20.11.2023r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Dziecka pod patronatem UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Tego dnia wszystkie dzieci i nauczyciele  przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. We wszystkich grupach odbyły się tematyczne zajęcia. Powstały oryginalne plakaty. Dzieci miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Przedszkolaki za pomocą odcisku ręki w niebieskim kolorze dały dobry przykład o tym, że znają swoje prawa. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.  Był to bardzo ciekawy dzień pełen śmiechu i radości. Podczas pożegnania każdy przedszkolak dostał do domu niebieskiego balona.

• Wycieczka do Fabryki Bombek KADPOL w Gnieźnie

20.11.2023

W piątek 17.11.2023r. Biedronki i Krasnale wybrały się do Fabryki Bombek KADPOL w Gnieźnie. Celem wycieczki było zwiedzanie Fabryki oraz poznanie procesu powstawania szklanych ozdób choinkowych – bombek. W dziale zwanym „Dmuchalnia” widzieliśmy jak podgrzewa się szklane rury, z których powstawały bombki w kształcie samochodów. Następnie przeszliśmy do "Srebrzalni", gdzie w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się szklane kule od środka. Kolejnym etapem była „Lakiernia”, tam bombki choinkowe nabierają różnych kolorów, następnie trafiając do „Dekoratorni” – gdzie pani dekorator, nanosi na nie piękne wzory, zdobiąc je brokatem –  wyglądały jak prawdziwe dzieła sztuki. Po zwiedzeniu Fabryki udaliśmy się do sklepu, gdzie mogliśmy zakupić piękne, szklane ozdoby na nasze świąteczne drzewka, a wybór był naprawdę ogromny. Każdy z nas otrzymał również bombkę z własnym imieniem. Wycieczka była bardzo udana, na własne oczy mogliśmy zobaczyć, jak powstają szklane ozdoby, którymi zachwycamy się podczas świąt.

• Pasowanie na Przedszkolaka

20.11.2023

17 listopada 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci z grupy Pszczółki. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor, Karolina Sell przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. po uroczystości towarzyszył nam słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!

• 11 LISTOPADA DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2023

Dziś w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas.

Celem organizowanych uroczystości jest:

- kształtowanie postawy szacunku do symboli narodowych,właściwego zachowania podczas uroczystości,
            - poszerzanie wiedzy na temat własnej ojczyzny,
            - doskonalenie umiejętności artystycznych.

• Teatr "Alicja w krainie czarów"

10.11.2023

W czwartek 09.11.2023r. zawitali  do przedszkola aktorzy Teatru Blaszany Bębenek z przedstawieniem  pt.„ Alicja w krainie czarów”. Dzieci uczestniczyły w znanej opowieści o dziewczynce podróżującej w głąb wyobraźni. Głównym tematem była podróż przez fantastyczną i nonsensowną krainę, podczas której spotyka się ona z nielogicznymi zagadkami. Do krainy czarów dostaje się podążając za Białym Królikiem przez jego norę w ziemi. Na swej drodze spotyka niesamowite postaci takie jak: Szalony Kapelusznik, Zając Szarak, Kot Dziwak i Królowa Kier. Pod koniec swej przygoda Alicja budzi się i uświadamia sobie, że zaczarowany świat jest tylko snem.

• "Dzień Dyni"

06.11.2023

W ostatnim tygodniu października we wszystkich grupach w naszym przedszkolu dzieciaki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. W tym dni obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, wierszykami, zabawami, konkursami i tańcami. Na koniec dnia zrobiliśmy wystawę wszystkich prac.

• Udział w akcji "Szkoła pamięta"

02.11.2023

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji  „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej. Akcja odbyła się w październiku przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Dzieci na cmentarzu porządkowały grób żołnierzy radzieckich oraz zapalały znicze.