• Pasowanie na Przedszkolaka grupa "Pszczółki"

29.11.2022

Dzień 25 Listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci oraz ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice oraz pani dyrektor.

Pasowanie rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, oraz książkę i słodkości.

29.11.2022

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, niebieskie i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie", „Jadą, jadą misie", brały udział w zabawach ruchowych, zgadywankach, degustowały różne rodzaje miodu i wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzięki współpracy ze szkołą dzieci pokazały misiom ławki,w których zasiądą na przyszły rok.Były puzzle,zabawy i konkursy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom.Bardzo dziękujemy rodzicom za pyszny poczęstunek.

• KRASNALE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

29.11.2022

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych. Dzisiaj 16.11.2022 dzieci z grupy Krasnale, odwiedziły szkolną bibliotekę. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Z biblioteką zapoznała nas Pani Magdalena, opowiadała dzieciom o tym magicznym miejscu oraz zapoznala nas z tradycyjną japońskiej sztuki teatralnej kamishibai .Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały teatr pt." Dwa ptaszki". Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się książki znajdujące się na półkach, szczególnie dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki.W trakcie pobytu w bibliotece, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w doświadczeniu.

• W Muzeum Ziemi Budzyńskiej

Grupa 5-6 latków wybrała się w niezwykłą podróż w przeszłość.

Pani Hania Danielewicz oprowadziła dzieci po salach Izby Pamięci Ziemi Budzyńskiej i z entuzjazmem opowiadała o zbiorach znajdujących się w muzeum. W trakcie zwiedzania przedszkolaki mogły zapoznać się z dziejami naszej miejscowości. Wyjazd ten na długo pozostanie w ich pamięci.

• PASOWANIE NA STARSZAKA I PRZEDSZKOLAKA

02.11.2022

27 i 28  października odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, grupa Biedronki została pasowana na Przedszkolaka a najstarsza grupa Krasnali na Starszaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej,

w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki,piosenki, zabawy ruchowe i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu,

Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania.