• Pasowanie 2023

27.10.2023

Dnia 19 i 20 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pasowania na Przedszkolaka w grupie Biedronki oraz na Starszaka w grupie Krasnali.

Przedszkolaki w odświętnych strojach zaprezentowały wspaniały program artystyczny- recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie a następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego dziecka.

Przedszkolaki otrzymały gratulacje i upominki. Po części oficjalnej czekała słodka niespodzianka. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem. To był dzień pełen wrażeń, który długą będą wspominać.

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS MUZYCZNY

11.10.2023

Soliści z Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu pod kierunkiem Pani Krystyny Świniarskiej oraz Solistki z WDK Wyszyny pod kierunkiem Pana Jakuba Herforta zostali Laureatami III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego ,,Nagraj z Nami Płytę" organizowanego przez Fundację Ze Sztuką Przez Świat oraz Wawerskie Centrum Kultury . Nagroda to udział w projekcie nagrań na płytę z kolędami w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Podczas nagrań wokalno - instrumentalnych, które odbyły się w dniu 7 października 2023 r. Soliści profesjonalnie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Brawa dla naszych artystów!

Jedną z solistek była nasza podopieczna Antosia, jesteśmy dumni z osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Premiera płyty odbędzie się 09.12.2023 r. w Warszawie oraz Grodzisku Mazowieckim.

• WIZYTA PANA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU

09.10.2023

Wrzesień w przedszkolu to miesiąc, w którym poruszane są tematy związane z bezpieczeństwem. Podsumowując miniony miesiąc 9 października 2023 roku dzieci odwiedził Pan policjant. Funkcjonariusz służb mówili dzieciom o swoim zawodzie, oraz bezpieczeństwie najmłodszych. Przedszkolaki okazały się bardzo śmiałe i nie bały się zadawać pytań. Pan policjant przedstawił wszystkim kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu, a także podczas spotkania z nieznanymi zwierzętami. Wszystkie dzieci miały również możliwość zapoznania się z wyposażeniem niezbędnym w pracy policjanta drogówki. Była to ważna lekcja bezpieczeństwa, za którą serdecznie dziękujemy.

• Spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem

06.10.2023

W poniedziałek 2.10.2023 do przedszkola zawitał autor książek dla dorosłych i dzieci Roman Pankiewicz. Spotkanie dla dzieci zostało zorganizowane w ramach współpracy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Budzyń.   Autor opisał zawód nauczyciela, bibliotekarza, nauczyciela przedszkolnego, animatora kultury oraz aktora. Aby zachęcić młodych słuchaczy do lektury, pisarz opowiadał swoje książki za pomocą obrazkowego teatru Kamishibai. Jednocześnie przeobrażał się w każdy prezentowany zawód, opowiadał o  nim. Nie zapomniał również zdradzić swojej publiczności co go skłoniło do wyboru danego zawodu, a także na kim się wzorował. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i opiniami, a także rymując wspólnie z pisarzem.Na zakończenie autor otrzymał od przedszkolaków podziękowanie.