• Święto Konstytucji 3 Maja

30.04.2024

W dniu 30 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Konstytucji 3 Maja. Święto to było okazją do rozmów o patriotyźmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.W tym ważnym dniu przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę " na baczność" odśpiewali Hymn Polski " Mazurek Dąbrowskiego". Wszyscy przeżyli lekcje patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych " Małych Polaków".

22.04.2024

Dnia 20.04.2024r. w ramach obchodu Dnia Ziemi wybraliśmy się do lasu, aby wspólnie z Rodzicami posadzić młode sosny. Głównym celem spotkania było,zapoznanie dzieci z etapami sadzenia drzew,uczenie się odpowiedzialności za przyrodę,poszerzenie wiedzy na temat drzew,uwrażliwienie na piękno przyrody.

Po krótkim wprowadzeniu w tematykę sadzenia oraz instruktarzu, dzieci i rodzice pełni zapału i zaangażowania przystąpiły do sadzenia drzew. Podczas sadzenia z twarzy przedszkolaków nie schodził uśmiech i zadowolenie. Po zakończeniu pracy wszyscy udali się na ognisko, gdzie dzieci mogły skosztować pieczonych kiełbasek i pysznego ciasta. Każdy z uczestników sadzenia otrzymał specjalny medal. Mimo niesprzyjającej pogody dziękujemy Rodzicom za włączenie się do akcji.

Dziękujemy Panu Mateuszowi za organizację oraz wspaniałą lekcję przyrody.

• Przedszkolaki z wizytą w szkole podstawowej

15.04.2024

W środę 10.04.2024 r. grupa Krasnali udała się z wizytą do Szkoły Podstawowej w Wyszynach. Dla  naszych przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać w najbliższym czasie. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte. Po szkole oprowadzała nas pani Marlena – nauczyciel klas początkowych I -III. Dzieci miały okazję obejrzeć sale lekcyjne, stołówkę, świetlicę, bibliotekę, a także zobaczyć, gdzie się znajduje gabinet dyrektora. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach, usiąść w ławce szkolnej. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi przedszkolakami oraz rodzicami.

• Wizyta przedszkolaków w bibliotece

15.04.2024

„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

W piątek 5 kwietnia 2024r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Wiejskiej Biblioteki Publicznej w Wyszynach. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać członkiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.