• Przedszkole w Wyszynach powstało w 1968r. jako przyzakładowe, najpierw Zakładu Rolnego w Wyszynach, a później Kombinatu PGR w Budzyniu.

Na przedszkole przeznaczono połowę baraku mieszkalnego. Pierwszym i długoletnim dyrektorem tej placówki była pani Janina Markowska. Po niej tę funkcję objęła pani Mirosława Szlingler, a od 2002r dyrektorem przedszkola jest pani mgr Anna Gąska.

Najpierw była to placówka jednooddziałowa. W 1980r mieszkańcom połowy baraku dano inne mieszkania i po generalnym remoncie powstało przedszkole w obecnej postaci. Teraz mieszczą się tu dwa oddziały. Jeden dla tzw. „zerówki", drugi mieszany dla dzieci 3-4-5- letnich.

Po zmianach w Polsce i likwidacji PGR-ów zostaliśmy przejęci przez Gminę Budzyń. Jakiś czas później do przedszkola
        w Wyszynach przyłączono oddziały zamiejscowe w Bukowcu i w Prośnie. Z powodu zmniejszenia urodzeń dzieci - oddział
        w Bukowcu zamknięto, a dzieci dojeżdżają do Wyszyn. Oddział zamiejscowy w Prośnie istnieje nadal.

W 2008r obchodziliśmy uroczystość 40 - lecia istnienia naszej placówki. Z tej okazji na spotkanie zaprosiliśmy wszystkich naszych pracowników, obecnych i byłych. Swoją obecnością zaszczyciły nas również władze gminne z Wójtem, panem Marcinem Sokołowskim na czele. Byli też dyrektorzy placówek oświatowych z naszego terenu, mieszkańcy okolicznych miejscowości i wielu innych gości. Z okazji Jubileuszu dzieci z naszego przedszkola pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki, tańce. Występy dzieci bardzo się podobały. Taniec „Krasnoludków" w wykonaniu maluchów zrobił furorę, a polonez tańczony przez starszaków wzbudził ogromne poruszenie.
        U niejednej z osób można było zauważyć łzy wzruszenia. Pięknie zaprezentowały się także dzieci z Prosny. Wychowankowie za swój trud zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami. Uroczystość naszą uświetniły występy Orkiestry Dętej
        z Czech, kapeli KOMBINATORZY z Budzynia oraz zespołu tanecznego z Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu.

Z okazji Jubileuszu przedszkole otrzymało od zaproszonych gości prezenty, które odbierała dyrektor placówki, pani Anna Gąska. 40 - lecie to doskonała okazja do wspomnień, do wspólnych rozmów, a przede wszystkim do spotkań, często po wielu latach.